Asus K566uq-xx557t Sunucu Kurulumu

Bu gönderiyi oylayın

0532 582 6868 Hemen whatsapp üzerinden sunucunuzun bir fotoğraf atarsanız veya marka model özelliklerini yazarak sunucu kurulumu için iletişime geçebiliriz.

Asus K566uq-xx557t Sunucu Kurulumu ? Server Kurulumu

Hepimizin bildiği üzere windows tabanlı sunucular en tercih edilen sunucu türlerinin başında gelmektedir. Uzman ekibimiz ile ilk görüşerek firma ihtiyacına göre sunucu satın alabilir ya da kiralayabilirsiniz.

İhtiyaçlar doğrultusunda size en uygun olan Windows sunucu türü tercih etmeniz ve doğru tercihi yapmanız konusunda uzman arkadaşlarımız sizi yönlendirecektir. Donanım ve yazılım tercihinin ardından sunucunuzun kurulumu özenle yapılmaktadır.

Sunucunuz için doğru güvenlik yazılımı, doğru lisanslama için uzman ekibimiz tarafından bilgi edinebilirsiniz. İhtiyacınız doğrultusunda Active directory , Uzak masaüstü hizmetleri, DNS,DHCP ,File Server ,FTP server, Web Server(IIS) gibi rollerin kurulumu gerçekleştirilebilir.

Mail sunucunun iç yapıda bulundurulmasına karar verildiği takdirde Merak mail server kurulumu yapılarak maillerin kontrolünün daha sağlıklı yapılması sağlanabilir. Mail sununuz için gerekli dns işlemleri smtp, mx, dmarc, spf, ptr, ayarlarınız doğru şekilde yapılarak gönderilen maillerinizin sağlı şekilde ulaştırılması sağlancaktır.

Asus K566uq-xx557t IIS üzerinde php server kurulumu wordpres, opencart vb. php tabanlı hazır platformların kurulması sağlanabilir.

Asus K566uq-xx557t Sunucunuz üzerine mssql server, mysql server kurulumu ve yapılandırılması sağlanabilir.

Hyper-v

Microsoft Hyper-v sanallaştırma ile sunucunuz sanallaştırılabilir. Hyper-v replica ile sunucunuzu anlık olarak (30sn) bir başka bir sunucuya yedeklenmesini sağlaya bilirsiniz. Hyper-v sanal sunucu sayesinde olası donanım arızalarında sisteminizi çok daha hızlı bir şekilde ayağa kaldırabilir sistemin sürdürebilirliğini ve performansını artıra bilirsiniz.
Hyper-v konusunda uzman ekibimizden detaylı bilgi alabilir.

Asus  K566uq-xx557t   Server kurulumu
Windows sunucu kurulumu

Vmware

Sanallaştırma sunucu konusunda Vmware firması pastanın büyük bir payını sahiptir.
Linux tabanlı olması, bu alanın ilk firması olması ve gelişmiş özellikleri sayesinde bir çok firma tarafından kullanılmaktadır.

Linux tabanlı olması, bu alanın ilk firması olması ve gelişmiş özellikleri sayesinde bir çok firma tarafından kullanılmaktadır.

Sanallaştırma teknolojileri kobi seviyesinde ki firmalardan, büyük kurumsal firmalara kadar kullanılır hale gelmiştir. Büyük kurumsal firmalar sanallaştırma teknolojilerine ciddi miktarda yatırım yapmaktadır.

Bunun neticesinde cluster, vmotion, vcenter, vsan gibi birçok özelliklerinden faydalanmaktadır.

Bazı firmalar ise bu yatırımlar oldukça maliyetli olduğundan saymış olduğum özelliklerinin birçoğunu kullanmamaktadır. 

Etiketler: , ,