Güvenlik duvarı kurulumu

5 (100%) 3 votes

0532 582 6868 Hemen whatsapp üzerinden veya telefon ile arayarak uzman ekibimize ulaşabilir ve güvenlik duvarı konusunda bilgi alabilirsiniz.

Firewall (Güvenlik Duvarı) Nedir?
Firewall, internet bağlantımızı kullanımımızdan önce virüslere ve kötü amaçlı saldırılara karşı filtreleme yaparak güvenli şekilde İnternet ten faydalanmamızı sağlayan özel bir sistemdir.

Firewall Çözümleri
Güvenlik Duvarı

Neler Yapılabilir?

• İnternet bağlantınızı saldırılardan koruyabilirsiniz ve daha güvenli bir internet hizmetinden yararlanabilirsiniz.
• Kullanıcılarınızın istemediğiniz sayfalara erişimini kısıtlayabilirsiniz. Böylece istenmen internet sitelerinde vakit geçirmelerini engelleyebilirsiniz.
• Kullanıcılarınızın ziyaret etmiş oldukları sayfaları, gün, tarih bazlı kayıt altında tutabilirsiniz. Kim hangi sitelerde vakit harcamış öğrenebilirsiniz.
• Kullanıcılarınıza süre bazlı kısıtlayabilir, Yahoo, Messenger gibi yazılımları kullanmalarını engelleyebilirsiniz. Facebook vb. sitelere sadece istediğiniz saatler arasında bağlanmalarını sağlayabilirsiniz.
• MAC Filtrelemesi gibi özellikleri ile sizin bilginiz dışında bilgisayarın veya internet bağlantısı yapabilen cihazları engelleyebilirsiniz.
• İşletmenizde veya evinizde kategori şeklinde kısıtlama ile siteleri engelleyebilirsiniz. (Örneğin; Oyun siteleri, Forum Siteleri, Download Siteleri, Pornografik içerikli siteler. )
• Evinizde veya işletmenizde yapacağınız filtrelemeler sayesinde kullanıcılarınızın internetteki zararlı içeriklerden korumuş olursunuz.
• Kullanıcılarınızı kategorilendirebilir (Öğrenciler, Öğretmenler/Yöneticiler,Personel, Muhasebe Departmanı gibi), bu kategorilere göre istediğiniz şekilde erişim kısıtlamaları yapabilirsiniz.
• Kullanıcılarınıza kullanıcı adı ve şifre tanımlayıp, kullanıcı adı ve şifre ile internete erişebilmelerini sağlayabilirsiniz. Örneğin bu yöntemle wifi kullanıyorsanız ve wifi şifre korumanız olmasa bile kimse internete bağlanamayacaktır. Bu özellik çoğu öğrenci yurtlarında veya okullarda kullanıldığı biliyorum. Öğrencilere Kullanıcı adı olarak TC no ve şifre verilerek internete erişim yapmaları sağlanmıştır.

Multi WAN Load Balancing (Yük Dengeleyici)

Bilgisayar sayısının çok fazla olduğu veya internet trafiğinin fazla olduğu yerlerde hayat kurtarıcı olarak kullana biliriz. İki veya daha fazla DSL hattı bulunan kurumlarda kullanıcıları Load balancing ile müsait olan DSL hattına yönlendirerek internet hizmetinizin kalitesini yükseltebilirsiniz.

Güvenlik Duvarı Yük Dengeleyici
Firewall yük dengeleyici

Güvenlik duvarı konusunda aşağıdaki ilçelere hizmet verilmektedir.

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kâğıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu

İstiklal Mahallesi Marmara Caddesi 9 B Ümraniye İstanbul
05325826868

Etiketler: , , , , ,